Jak zbudowana jest winda meblowa?
Przeprowadzka często wiąże się z koniecznością przetransportowania wyposażenia, które jest ciężkie i ma znaczne rozmiary. W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej, która dysponuje specjalistyczną, zewnętrzną windą meblową. Sprawdź, w jaki sposób urządzenie to usprawnia wnoszenie i transport mebli, sprzętu AGD i innych, większych elementów.
Elementy windy meblowej
W wielu przypadkach przeprowadzka jest skomplikowanym zadaniem. Gdy zniesienie lub wniesienie ciężkich mebli nie jest możliwe tradycyjną metodą, konieczne jest wykorzystanie windy meblowej. Dzięki dużemu udźwigowi oraz wyjątkowej konstrukcji urządzenia bez trudu transportowane są kanapy, komody, szafy i szafki. Zwykle winda taka ma platformę lub skrzynie, w których układa się wybrane przedmioty. W niektórych modelach wind ściany skrzyń można rozłożyć, odpowiednio do potrzeb. Ich kąt nachylenia jest regulowany, dzięki czemu powierzchnia platformy zawsze jest pozioma, bez względu na kąt nachylenia szyn windy względem podłoża.
Podczas przeprowadzek specjalistycznych i nietypowych wykorzystujemy windę meblową, która umożliwia wwiezienie mebli i pozostałego wyposażenia na wysokość do 18 m.
Co jeszcze jest niezbędne podczas transportu ciężkich przedmiotów?
Dobrej jakości windy meblowe składają się również z wytrzymałych szyn, które unoszone są przy pomocy siłownika. Hamulec zapewnia zatrzymanie urządzenia na pożądanej wysokości. Dodatkowo można je wyposażyć np. w oparcia balkonowe, teleskopowe podpory stabilizujące oraz panele zabezpieczające fasady.
Elementy wyposażenia powinny być odpowiednio zabezpieczone. Na ogół owija się je folią ochronną, można je obłożyć kocami lub kartonami. Dzięki temu sprzęt nie zniszczy się i będzie chroniony np. przed zawilgoceniem czy zabrudzeniem.